Keiki Bowl Heat Sheet

Heats for Lakey Peterson Leadbetter Classic 

2014-12-207:37 AM PST   6.31 feetHigh Tide

2014-12-202:51 PM PST-0.82 feetLow Tide

Even Numbers North Area (Closest To Cliff), Odd Numbers South Area (other side of competition buoy and flag) More inside of point

Boys U14 4 Round One Heats7:00 - 7:30

Heat 1 7:00-7:15south

RedTravis QuittnerAlternates:

WhiteDerek True1

YellowRaymond Sayles2

BlueNick Hoffman3

GreenPalmer Rovelli4

OrangeMason Drammer5

SkinChris Moon6

Heat 2 7:00-7:15North7

RedZane Booth

WhiteNate Irwin

YellowNate Cox

BlueAndrew Doyle

GreenNicholas Colaneri 

OrangeZackary Harris

SkinLuke Spooner

RedLogan CarlsonHeat 3 7:15-7:30South

WhiteDarin Takeda

YellowNoah Harris

BlueTanner Ressler

GreenBrandon Schloetel

OrangeDrew Worthy

SkinJohn Simon

Heat 4 7:15-7:30North

RedCayden Colasse

WhiteTaylor Kleine

YellowKonner Macgregor

BlueDylan Nicodemus

GreenNathan Shore

OrangeOwen Hanson

SkinLiam McCoy

Boys U12 6 Round 1 heats 7:30 - 8:15

Heat 5 7:30-745South

RedFinn Reyes

WhiteEmani Iverson

YellowBlaize Cheverez

BlueAdam Pata

GreenAustin Thompson

OrangeJack McGibben

SkinPatrick Holloway

Heat 6 7:30-7:45North

RedGavin Eason

WhiteReyn Clayton

YellowHayden Garfield

BlueCayden /Quittner

GreenTy Jones

OrangeCayden Jakubowski

SkinOliver Pick

Heat 7 7:45-8:00South

RedAryeh Keating

WhiteGrayson Epstein

YellowLevi Davis

BlueKeegan Pancratz

GreenQuinn Jones

OrangeAnshul Bajaj

Skin

Heat8 7:45-8:00North

RedCurtis Jacobs

WhiteKai Zukor

YellowTahven Modicette

BlueZackary Woolfolk

GreenAndrew Doyle

OrangeGiovanni Sanders

Skin

Heat 9 8:00-8:15South

RedTrevor Berry

WhiteTyler Chiarappa

YellowEthan Eassa

BlueTyler Miller

GreenCarson Studt

OrangeWyatt Pieretti

Skin

Heat 10 8:00-8:15North

RedHamilton Jacobs

WhiteTanner Vodraska

YellowMarley Sapp

BlueNoah Johnson

GreenGriffin Pieretti

OrangeLuke Weschsler

Skin

Boys U10 6 Round l heats 8:15-9:001

Heat 11 8:15-8:30South2

3

RedDash Hamilton4

WhiteGraham Chapman5

YellowSeth Bancroft6

BlueJakson Meskis7

GreenHayden Thompson8

OrangeJayna Mamsten

Skin

Heat 128:15-8:30North

RedJak Sietz

WhiteCrue Ziskand

YellowJack Zoltan

BlueJake Kuwata

GreenMac Sharp

OrangeTy Jones

Skin

Heat 13 8:30-8:45South

RedAlden Klein

WhiteTalan Vodraska

YellowJonas Meskis

BlueGriffin Garflield

GreenQuinn Jones

OrangeKalden Charrette

Skin

Heat 14 8:30-8:45North

RedCassidy Ebbin

WhiteGarrett Haller

YellowDylan D.J Heyman

BlueQuin Seider

GreenDuke Sharp

OrangeJack McGibben

Skin

Heat 15 8:45-9:00South

RedRyan Satterberg

WhiteHolden Way

YellowTanner Pancratz

BlueTitas Higgins

GreenOtto Hoffman

Orange

Skin

Heat 16 8:45-9:00North

RedHawkins Pappas

WhiteShane Van Dyk

YellowCaleb Faoro

BlueLogan Curry

GreenBuck Stoll

OrangeDrakeEpstein

Skin

 Girls U12, 4, 1/4 final heats 9:00-9:30  

Heat 17 9:00-9:15South

RedNyah Mcgetrick

WhiteShella Morman

YellowRebecca Jamgochian

BlueJulie Haslem

GreenHolland Gittisarn

OrangeKalli Falk

Skin

Heat 18 9:00-9:15North

RedZoey Ziskind

WhiteMimi Sanders

YellowNathalie Scharin

BlueJayna Malmsten

GreenKelly Bowdie

OrangeMakena Burke

SkinIsabella Valentine

Heat 19 9:15-9:30South

RedHayden Randolph

WhiteSelma Bender

YellowMadison Miller

BlueKira Cope

GreenSequoia Chamlee

OrangeSophie Simon

Skin

Heat 20 9:15-9:30North

RedRiley Malmsten

WhiteEmmy Bender

YellowKate Miller

BlueLuna Lloyd

GreenJordan Bancroft

Orange   MaliaHaller

SkinSophia Tyner

U14 Girls 4, 1/4 final heats 9:30-10:00

Heat 21 9:30-9:45South

RedEmma Higgins

WhiteSophie Kuchan

YellowNaomi Norman

BlueMolly Autio

GreenJordan Hartley

OrangeHolland Gittisarn

Skin

Heat 22 9:30-9:45North

RedBrooke Young

WhiteLauren Garnett

YellowGrace Therrault

BlueLondon Gittisarn

GreenKeala Starr

OrangeMakena Burke

Skin

Heat 23 9:45-10:00South

RedDevan Randolph

WhiteBlythe Hastings

YellowBetsey Lee

BlueGraesen Campbell

GreenElla Catalano-Dockins

Orange

Skin 

Heat 24 9:45-10:00North

RedLily Spencer

WhiteMaddie Malmsten

YellowMaddison Tobin

BlueLuca Pieretti

GreenNyah Mcgetrick

Orange

Skin

U8 Paddle In 4, 1/4 Final Heats 10:00-10:30

Heat 25 10:00-10:15South

RedElla Randolph

WhiteGiselle Roden

YellowRyler Heyman

BlueRiver Sea Andrew Huhn

GreenWyatt Holsted

Orange

Heat 26 10:00-10:15North

RedLiam Herlihy

WhiteKoa Modicette

YellowIsabella Carreno

BlueLuella Pace

GreenFlynn Van Auker

Orange

RedMadelyn SkaarHeat 27 10:15-10:30South

WhiteJackson Roessler

YellowKai Terrapin Young

BlueMax Perry-Villa

GreenBrooklyn Gittisarn

Orange

RedJack CharretteHeat 28 10:15-10:30North

WhiteKai Mault

YellowSavannah Skaar

BlueKevin McGibben

GreenGeorgia Diaz

Orange

Co-Ed U8 Push In Party 10:30-11:00

RedKalla Randolph

WhiteAricin Marshall

YellowLolo McFadden

BlueSofia Loyd

GreenBeckett Mechtenberg

OrangeFinne Jones

RedHawk Modicette

WhiteTalia Marshall

YellowJosala Peneueta

BlueGeorgia Diaz

GreenJesse Van Dyk

OrangeRyan Chapman

RedMilli Hamilton

WhiteHazel Richard

YellowZ Davis

BlueFinn Jansen

GreenTyne Way

OrangeRome Gittisarn

RedSage Malmsten

WhiteHuxley Mcgetrick

YellowLulu Jansen

BlueKeegan Abing

GreenZoey Hagan

OrangeMelinaSeider

11:00-11:15 Expression Session

RedLakey Peterson

WhiteKilian Garland

YellowConner Coffin

BlueParker Coffin

GreenChris Keet

Orange

11:15am Round 2 Starts. All Main Event (ME) Heats Held In North Area Closest To Cliff(even numbers) all Repercharge (RE) heats in South Area (Odd)

2 U 14 Boys (RE) Semi Final Heats 11:15-11:45

    Round 2 Ht 1 Boys U14 RE Semi #1 11:15-11:30

Red

White

Yellow

Blue                   

Green

orange

Red     Round 2 Ht 3 Boys U14 RE Semi #2 11:30-11:45

White

Yellow

Blue

Green

Orange   

2 U 14 Boys (ME) Semi Final Heats 11:15-11:45

Round 2 Ht 2 Boys U 14 ME Semi #1 11:15-11:30

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange 

Round 2 Ht 4 Boys U 14 ME Semi #2 11:30-11:45

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

3 U 12 Boys (RE) Quarter Final Heats 11:45-12:30

Round 2 heat 5 Boys U12 RE Quarter Final #1 11:45-12:00

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 heat 7 Boys U12 RE Quarter Final #2 12:00-12:15

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 heat 9 Boys U12 RE Quarter Final #3 12:15-12:30

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

3 U 12 Boys (ME) Quarter Final Heats 11:45-12:30

Round 2 heat 6 Boys U12 ME Quarter Final #1 11:45-12:00

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 heat 8 Boys U12 ME Quarter Final #2 12:00-12:15

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 heat 10 Boys U12 ME Quarter Final #3 12:15-12:30

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

3 U 10 Boys (RE) Quarter Final Heats 12:30-1:15

Round 2 Heat 11 U10 Boys (RE) Quarter Final #1 12:30-12:45

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 Heat 13 U10 Boys (RE) Quarter Final #2 12:45-1:00

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 Heat 15 U10 Boys (RE) Quarter Final 32 12 1:00-1:15

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

3 U 10 Boys (ME) Quarter Final Heats 12:30-1:15North

Round 2 Heat 12 U10 Boys (ME) Quarter Final #1 12:30-12:45

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 Heat 14 U10 Boys (ME) Quarter Final #2 12:45-1:00

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 Heat 16 U10 Boys (ME) Quarter Final 32 12 1:00-1:15

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

2 U 12 Girls (RE) Semi Final HeatsSouth1:15-1:45

Round 2 Heat 17 U12 Girls (RE) Semi Final #1 1:15-1:30

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 Heat 19 U12 Girls (RE) Semi Final #2 1:30-1:45

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

2 U 12 Girls (ME) Semi Final HeatsNorth1:15-1:45

Round 2 Heat 18 U12 Girls (ME) Semi Final #1 1:15-1:30

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 Heat 20 U12 Girls (ME) Semi Final #2 1:30-1:45

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

2 U 14 Girls (RE) Semi Final HeatsSouth1:45-2:15

Round 2 Heat 21 U14 Girls (RE) Semi Final #1 1:45-2:00

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 Heat 23 U14 Girls (RE) Semi Final #2 2:00-2:15

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

2 U 14 Girls (ME) Semi Final HeatsNorth1:45-2:15

Round 2 Heat 22 U14 Girls (ME) Semi Final #1 1:45-2:00

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 Heat 24 U14 Girls (ME) Semi Final #2 2:00-2:15

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

2 U 8 Paddle In (RE) Semi Final HeatsSouth2:15-2:45

Round 2 Heat 25 U8 Paddle In(RE) Semi Final #1 2:15-2:30

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 Heat 27 U8 Paddle In (RE) Semi Final #2 2:30-2:45

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

2 U 8 Paddle In (ME) Semi Final HeatsNorth2:15-2:45

Round 2 Heat 26 U8 Paddle In(ME) Semi Final #1 2:15-2:30

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 2 Heat 28 U8 Paddle In (ME) Semi Final #2 2:30-2:45

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Rd. 3 Starts2:45

Round 3 Heat 1 Boys U12 (RE ) Repercharge2:45-3:00

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 3 Heat 2 Boys U12 (ME) Repercharge2:45-3:00

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 3 Heat 3Boys U10(RE) Repercharge 3:00-3:15

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Round 3 Heat 4 Boys U10 (ME) Repercharge 3:00-3:15

Red

White

Yellow

Blue

Green

Orange

Finals Start 3:15